19 Haziran 2021 Cumartesi
ROTA BURSA
bursasu-sinirlari-asiyor cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli busiaddan-onemli-aciklama mecliste-eytli-sayisini-acikladi kripto-paralarin-gelecegi-ne-olacak 30-hazirana-dikkat pandemi-zenginleri-artti eski-bakan-ne-kadar-ucret-alacak

Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın

Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz”

Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.

TÜGİAD’ın‘EkonomikGündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, milyonlarca çalışanı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği, ücretsiz izin ve kıdem tazminatı konularında önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye’de pandemiyle geçen bir yılda 85 bin 958 kişi daha milyoner oldu.

66. Hükümette Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan, bakanlığın ikiye ayrılmasından sonra görevden alınan ve daha sonra da KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine

bu-listede-bursa-yok

Bu listede Bursa yok

Türkiye'nin üç büyük kenti İstanbul, Ankara ve İzmir, ''dünyanın en hızlı büyüyen metropol ekonomileri arasında'' yer aldı. İhracatın lokomotif illerinden sanayi kenti Bursa bu listede yer almadı.

beyan-turizm-hizmete-basladi

Beyan Turizm hizmete başladı

Bursa’nın “turizm kenti” niteliği kazanması amacıyla son dönemde çalışmalar yoğunlaşırken, kentteki turizm yatırımlarına ve işletmelerine de hergün yenileri ekleniyor. Bursa’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla kurulan Beyantur firmasının açılış töreni “Turizm Kenti : Bursa” hedefi için gayret gösteren kamu yetkilileri ile sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

matli-gidaya-helal-sertifikasi

Matlı Gıda'ya, "helal" sertifikası

Matlı Yem AŞ Gıda Grubu ilk projesi Burdan Yumurta, Kaliteli üretim çalışmalarında Global Gıda Güvenliği Standardı olan BRC (British Retail Consortium) belgeli ilk ve tek yumurta tesisi olma başarısının ardından, İslam ülkeleri standartlar ve metroloji enstitüsü’nün (SMIIC) Türkiye’de TSE’yi yetkilendirmesi ile TSE’den onaylı Helal sertifikasını da almaya hak kazanan ilk ve tek yumurta tesisi oldu.

emekcilerin-gozu---kulagi-bakan-celikte

Emekçiler'in gözü - kulağı Bakan Çelik'te...

Asgari ücretlilerin merakla beklediği ücret artışının yarın belirlenmesi bekleniyor.

motorlu-tasitlar-vergisi-artiyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi artıyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), 2012 yılında yüzde 10,26 artacak.

pastadan-bursa-da-payini-almali

"Pastadan Bursa da payını almalı"

Rusya'nın Sochi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vadim P.Levchenko, 2014 Kış Olimpiyatlarının yaratacağı ekonomiden Bursalı işadamlarının da yararlanması gerektiğini söyledi.

parseker-butgemi-ornek-gosterdi

Parseker BUTGEM'i örnek gösterdi

Türkiye İş Kurumu’nun 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Parseker, işsizliğin çözümünde BUTGEM'i örnek gösterdi.

zeytin-ureticisine-iyi-haber

Zeytin üreticisine iyi haber

Zeytin üreticilerinin don ve yetersiz yağış nedeniyle oluşan zararlarının karşılanmasına yönelik hasar tesbit çalışmalarının devam ettiği, kesin tesbitlerden sonra 'hasar tazminatı' ödemesinin başlayacağı bildirildi.

turkiye-en-zengin-10uncu-ulke-olacak

'Türkiye en zengin 10'uncu ülke olacak'

Goldman Sachs son 10 yılda ekonomileri gözkamaştırıcı bir şekilde büyüyen BRIC ülkeleri için büyümenin henüz başladığı yorumunu yaptı. Öngörüye göre Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin, ABD ile birlikte dünyanın en büyük 5 ekonomisi olacak.

marmarabirlik-sorunlari-tbmmye-tasidi

Marmarabirlik sorunları TBMM'ye taşıdı

Zeytincilik ve sorunlarını değerlendirmek üzere CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz’ün girişimleriyle planlanan toplantı TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

caglarin-borcu-yeniden-yapilandirilacak

Çağlar'ın borcu yeniden yapılandırılacak

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Cavit Çağlar'ın 440 milyon dolarlık borcundan 120 milyon dolarlık kısmını tahsil ettiklerini belirterek, "Çağlar Grubu ile mevcut protokol temerrüde düştü. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile arsalarının değerlendirilmesi teklifini sundular. Biz de TOKİ ile anlaşma yapıp diğer parayı da brüt hale getiriyoruz" dedi.

askon-bursa-yeniden-yapilandi

ASKON Bursa yeniden yapılandı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi bünyesinde oluşturulan komisyonlar ve sektörlerin başkanları belli oldu. ASKON Bursa Şube Başkanı Ali Tombaş, yeni ekiple ASKON Bursa’nın fark yaratacağını söyledi.

buyuksehirin-milyarlik-butcesi

Büyükşehir'in milyarlık bütçesi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılı mali bütçesi 870 milyon TL, BUSKİ’nin mali bütçesi ise 332 milyon TL olarak karara bağlandı.

sinirli-ucretle-sinirsiz-ulasim

Sınırlı ücretle sınırsız ulaşım

Bursa Büyükşehir Belediyesi kent içi ulaşımda toplu taşıma araçlarına olan ilgiyi artırmak amacıyla hayata geçirdiği Aylık Abonman Bukart'larla, vatandaşlara sınırlı ücretle sınırsız ulaşım imkanı sağlıyor.

aclik-siniri-926-lira-oldu

Açlık sınırı 926 lira oldu

Türk-İş, kasım ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırını 926 lira 58 kuruş, yoksulluk sınırını da 3 bin 18 lira 18 kuruş olarak hesapladı.

turkiyeye-satisina-onay-cikti

Türkiye’ye satışına onay çıktı…

ABD Kongresi, Amerikan deniz piyadelerinin envanterinden Türkiye'ye 3 adet AH-1W ''Super Cobra'' taarruz helikopteri satışını onayladı.