Zeytin üreticisine iyi haber

10 Aralık 2011 Cumartesi 16:22

zeytin-ureticisine-iyi-haber

Zeytin üreticilerinin don ve yetersiz yağış nedeniyle oluşan zararlarının karşılanmasına yönelik hasar tesbit çalışmalarının devam ettiği, kesin tesbitlerden sonra 'hasar tazminatı' ödemesinin başlayacağı bildirildi.

 Marmarabirlik tarafından, zeytin üretimine yönelik olarak TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu üyelerine sunulan raporda dile getirilen konularla yakından ilgilendiğini belirten komisyon üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Yıldırım, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde yapılan girişimler sonucu zarara uğrayan üreticilerin tarımsal kredi borçlarının ertelenmesi yönünde büyük aşama kaydedildiğini belirtti.

Gemlik, İznik ve Orhangazi'de toplam 359 adet don hasar ihbarında bulunulduğunu kaydeden Yıldırım, "Bakanlığın talimatı üzerine hasar tespitlerinin yapıldığı ve hasar tespit sonuçları doğrultusunda hasar tazminatı ödemelerinin yapılacağı bildirildi" dedi.

Yıldırım; öncelikle 2010 yılı üretimi kapsamında meydana gelen afet sonrası yapılması öngörülen 38,8 milyon liralık hasar ödemelerinin daha önce 17 milyonluk kısmının ödendiğini, 9 milyon ödemenin de önümüzdeki günlerde üreticilerin hesabına aktarılacağı müjdesini verdi. Yıldırım, geriye kalan miktarın ise 2012 yılı başında ödenmesinin planlandığını sözlerine ekledi.(bursaport.com)


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

MÜSİAD, Kosova heyetini ağırladı!

musiad-kosova-heyetini-agirladi Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay, Kosova Cumhuriyeti Bölgesel Kalkınma Bakanı Fikrim Damka ve Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan

EDS ihalesi iptal edildi!

eds-ihalesi-iptal-edildi Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, trafik ihlallerini ortadan kaldırmak ve düzenli bir trafik akışı tesis etmek için projelendirilen ve BURULAŞ

Bursasu sınırları aşıyor!

bursasu-sinirlari-asiyor Kalitesi ve yumuşak içimiyle tüketicinin tercihi haline gelen Bursasu, ihracat ile büyüyor.

Çevikel: Her işlemden sonra istenmemeli!

cevikel-her-islemden-sonra-istenmemeli DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel, ihracatçı firmalara rekabet gücü kazandırmak amacıyla uygulanan Dahilde İşleme Rejimi kapsamında son dönemdeki uygulamalarla birçok firmanın önemli sorunlarla karşı

BUSİAD'dan önemli açıklama!

busiaddan-onemli-aciklama Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Avrupa Yeşil Mutabakatı’yla ilgili olarak, “Ya dönüşeceğiz, ya oyundan düşeceğiz” değerlendirmesini

Meclis’te EYT’li sayısını açıkladı

mecliste-eytli-sayisini-acikladi Meclis’te konuşan CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Meclis Genel Kurulunda yaptığı konuşmada EYT’li sayısını 4 milyon 600 olarak ifade etti.