ROTA BURSA
osmangazi-belediyesinden-israile-kinama yildirimda-sosyal-temas-ortadan-kalkti dev-tesis-daha-da-buyuyor bursada-tedbirler-ve-muaf-kisiler baskan-dundarin-bayram-mesaji bayraminiz-mubarek-olsun limak-enerjiden-engelsiz-hizmet yildirimda-sehit-anneleri-unutulmadi

Osmangazi Belediyesi’nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısında İsrail’in Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki saldırıları kınandı.

Yıldırım Belediyesi, YETKİN (Yıldırım Belediyesi Yapı Ruhsat ve Denetim Sistemi) Dijital Onay Uygulaması ile ruhsat alma işlemlerini elektronik ortama taşırken, hem zamandan ve

Osmangazi Belediyesi, ilçeye kazandırdığı Türkiye’nin en modern ve hijyenik kurban satış ve kesim tesisini büyütüyor. Büyükbaş hayvanların en iri ırklarının konulması adına

Bursa Valiliği, kademeli normalleşme sürecinde alınan tedbirleri ve muaf kişi ve kurumlar listesini paylaştı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajla tüm Müslüman aleminin bayramını kutladı.

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin'in Ramazan Bayramı kutlama yazısı...

Limak Enerji, 2018 yılında hizmete aldığı ‘İşaret Dili Görüşme Hattı’ ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi, Anneler gününde şehitlerimizin emaneti olan kıymetli ailelerini unutmadı. Yıldırım’da ikamet eden yaklaşık 100 şehit ailesini ziyaret eden ekipler, şehit

osmangazi-belediyesinden-israile-kinama

Osmangazi Belediyesi’nden İsrail’e kınama

Osmangazi Belediyesi’nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısında İsrail’in Doğu Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki saldırıları kınandı.

yildirimda-sosyal-temas-ortadan-kalkti

Yıldırım'da sosyal temas ortadan kalktı!

Yıldırım Belediyesi, YETKİN (Yıldırım Belediyesi Yapı Ruhsat ve Denetim Sistemi) Dijital Onay Uygulaması ile ruhsat alma işlemlerini elektronik ortama taşırken, hem zamandan ve kâğıttan tasarruf sağlıyor hem de sosyal teması en aza indiriyor.

dev-tesis-daha-da-buyuyor

Dev tesis daha da büyüyor!

Osmangazi Belediyesi, ilçeye kazandırdığı Türkiye’nin en modern ve hijyenik kurban satış ve kesim tesisini büyütüyor. Büyükbaş hayvanların en iri ırklarının konulması adına inşa edilen ek bölüm ile birlikte, tesisin kapasitesi 8 bin 500 hayvana çıkartılacak.

bursada-tedbirler-ve-muaf-kisiler

Bursa'da tedbirler ve muaf kişiler!

Bursa Valiliği, kademeli normalleşme sürecinde alınan tedbirleri ve muaf kişi ve kurumlar listesini paylaştı.

baskan-dundarin-bayram-mesaji

Başkan Dündar'ın bayram mesajı!

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajla tüm Müslüman aleminin bayramını kutladı.

bayraminiz-mubarek-olsun

Bayramınız mübarek olsun!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin'in Ramazan Bayramı kutlama yazısı...

limak-enerjiden-engelsiz-hizmet

Limak Enerji'den engelsiz hizmet!

Limak Enerji, 2018 yılında hizmete aldığı ‘İşaret Dili Görüşme Hattı’ ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

yildirimda-sehit-anneleri-unutulmadi

Yıldırım'da şehit anneleri unutulmadı!

Yıldırım Belediyesi, Anneler gününde şehitlerimizin emaneti olan kıymetli ailelerini unutmadı. Yıldırım’da ikamet eden yaklaşık 100 şehit ailesini ziyaret eden ekipler, şehit annelerine ve eşlerine Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın selamlarını götürdü. Şehit ailelerinin Anneler Günü’nü kutlayıp, Başkan Oktay Yılmaz tarafından gönderilen hediyeleri takdim eden ekiplerin ziyaretlerinde duygu dolu anlar yaşandı.

385-cocuga-bayramlik-kiyafet

385 çocuğa bayramlık kıyafet!

Sosyal belediyecilik alanında örnek çalışmalara imza atan Osmangazi Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına bayramlık kıyafet dağıttı.

baskan-dundardan-pazar-denetimi

Başkan Dündar'dan pazar denetimi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Osmangazi İlçe Kaymakamı Zafer Orhan ile birlikte Hüdavendigar Kapalı Pazar Alanı ve Çarşamba Pazarparkta incelemelerde bulundu.

tezok-caddesi-artik-piril-piril

Tezok Caddesi artık pırıl pırıl

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde yaya ve araç trafiği bakımından yoğun bir şekilde kullanılan ve yıllar içinde deforme olan Profesör Tezok Caddesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla baştan sona yenilendi.

valilikten-calisma-izin-belgesi-aciklamasi

Valilik'ten 'çalışma izin belgesi' açıklaması!

Bursa Valiliği tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamındaki işveren ve çalışanların manuel olarak doldurdukları “çalışma izni görev belgesi formunun” geçerlilik süresi 12 Mayıs'a kadar uzatıldığını duyurdu.

yeni-bakan-eyt-sorununu-cozer-mi

Yeni bakan EYT sorununu çözer mi?

SGK Uzmanı Ali Duman, EYT’lilerin sorunuyla ilgili yeni Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’in duruma pozitif yaklaşacağını ve sorunun çözümünün siyasi iradede olduğunu söyledi.

valilikten-gorev-belgesi-aciklamasi

Valilik'ten görev belgesi açıklaması!

Bursa Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurul Kararına ilişkin yeni bir duyuru yaptı.

baskan-dundar-mutfaga-girdi

Başkan Dündar, mutfağa girdi…

Yılın 12 ayı sıcak çorba ve yemeğin piştiği Soğanlı Kültür Merkezindeki Osmangazi Mutfağında, Ramazan ayıyla birlikte hareketlilikte arttı.

limaktan-online-kolaylik

Limak'tan online kolaylık!

Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’da 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji, tam kapanma tedbirleri uygulamalarında müşterilerinin etkilenmemesi adına çalışmalarını yürütüyor. Şirket,müşteri işlem noktalarından yapılabilen tüm işlemlerionlineolarakyapabilme imkanısunuyor.

iftara-bes-kala-gencler-yaninizda

İftara beş kala gençler yanınızda!

AK Parti Bursa Yıldırım İlçe Gençlik Kolları, “İftara 5 Kala” sloganıyla, farklı mahallelerde ve trafik ışıklarında bulunan araçlarında iftara yetişmeye çalışan vatandaşlara iftarlık için su, hurma ve kek ikramında bulundu.

valilikten-tepki-ceken-karar

Valilikten tepki çeken karar!

Bartın Valiliği tarafından yayımlanan ve Kovid-19'a olan personelin hastalığa yakalanma sebeplerinin soruşturulmasını ve gerekçeler yeterli görülmez ise disiplin işlemi yapılmasını düzenleyen genelge tepki çekti.

iste-tam-kapanma-genelgesi

İşte 'tam kapanma' genelgesi!

çişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanarak sokağa çıkma kısıtlaması ve kısıtlamadan muaf olan meslek gruplarına ilişkin genelge gönderildi.

sehir-hastanesi-rayli-sistem-ihalesi-iptal

Şehir Hastanesi raylı sistem ihalesi iptal!

Danıştay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Bursa Emek - Şehir Hastanesi raylı sistem inşası için 2 şirkete davet usulü verilen 1.6 milyar liralık ihaleyi iptal etti.