19 Haziran 2021 Cumartesi
ROTA BURSA

Bayramınız mübarek olsun!

13 Mayıs 2021 Perşembe 01:18

bayraminiz-mubarek-olsun

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin'in Ramazan Bayramı kutlama yazısı...


Bir bayrama daha,
Buruk erişmiş olsak da, bayramlar dünü bilme, bugünü anlama ve yarını anlamlandırma adına zamanın en kıymetli anlarıdır. Yaşadığımız sevincin, başkaları için de mutluluk yeşertecek bir tohum olması, mazlumların feryadının duyulması ve her şartta adaletin hakim kılınması dileğiyle Ramazan Bayramınızı tebrik ederim.

Bugün,
Bizim tuttuğumuzdan çok, bizi tutan orucun bereket hasadı sayılan bayrama kavuştuk. Şükürler olsun. Ancak, bayramlar sadece bize bayramsa, bizi tutan orucun eğitimini ekmiş, sınavından çakmış sayılırız. Zira bayramlar, yeryüzünde mutluluğa muhtaç olan yüreklere de yaşama ve yaşatma ilhamı veren/ vermesi gereken emsalsiz huzur ve şükür iklimleridir.
 
Bu şükür iklimini,
İliklerimize kadar hissetmenin yolu, bayram yapmaktan çok, bayram yaptırmanın derin hazzından geçtiğini bilmemiz gerekiyor. Allah'ın, oruç sabrı üzerine verdiği bayram ikramını; yaptığımız/yapacağımız ikramlarla ezeli ve ebedi varlığın sonsuz rızasına ancak tahvil edileceğini asla unutmamamız gerekiyor.
 
Kur'an'ın gönderildiği,
Kutlu bir ayın nihayetinde eriştiğimiz bayram sevinci, yüreklerimizdeki kin ve küskünlük kirini silmiyorsa, bizi barışmaya ve barıştırmaya meylettirmiyorsa, Allah'tan affedilmeyi isterken, affetmeyi aklımızdan bile geçirmiyorsak o zaman samimiyet imtihanında çoktan ikmale kalmışız demektir.
  
Bayram bir yenilenmeyse,
Riyakar, açgözlü ve kibir kirine yenilmemek için en başta kendi kendimizi, kanaate, samimiyete, tevazu ve merhamete davet etmemiz gerekir ki; ancak böylesi yüce bir davranışın Allah katında bizi yücelteceği bilinmelidir.
 
SON SÖZ:
Bayram, kuru kuruya, "mübarek olsun" demekle mübarek olmaz ve mübarek etmez. Varsıllar, varlıklarıyla, yoksulların yoklarını var etme cömertliğini gösterirlerse bayram, hem yoksula hem de varsıla bayram olur. Böyle olması umudu ve duasıyla Allah'ın, affı, afiyeti, şefaati üzerinize/üzerimize olsun. Yeniden bayramınız mübarek olsun.


YAZIYI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Peker'den saatler sonra ilk açıklama!

pekerden-saatler-sonra-ilk-aciklama Yakalandığı yönünde iddialar çıkan Sedat Peker'den açıklama geldi: Hakkımda birçok suikast ihbarı olduğunu ilettiler. Bu hikayeyi tamamlamaktan geri durmayacağız.

Sedat Peker yakalandı mı?

sedat-peker-yakalandi-mi Avukatları, Sedat Peker'in yakalandığı yönündeki iddiayı “Henüz bulunduğu yerde ve kendisine yönelik herhangi bir operasyon yok” ifadeleriyle yalanlarken, gazeteci Barış Pehlivan da Peker’in Dubai

Bursa Valiliği, yeni kararları açıkladı!

bursa-valiligi-yeni-kararlari-acikladi Bursa Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurul'unda alınan yeni kararları açıkladı.

Peker 9. videoyu erteledi

peker-9-videoyu-erteledi Pazar gününü kastederek "Tayyip abi ile helalleşeceğiz" diyen Sedat Peker, yayınlayacağı 9. videoyu erteledi.

Pazartesiye kadar sürecek kısıtlama başladı

pazartesiye-kadar-surecek-kisitlama-basladi Kovid-19'la mücadele tedbirleri kapsamında 31 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

2022, Bursa’nın yılı olacak!

2022-bursanin-yili-olacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, köşe yazarlarıyla bir araya geldiği programda, hizmet ve yatırımlar anlamında 2022 yılının dev projelerle Bursa’nın yılı olacağını söyledi.