ROTA BURSA
emin-adanur-bursaspora-iyi-gelecek bayram-gundemi-cok-yogun erdogandan-kurtulmaya-calisiyorlar- erdogan-bu-sefer-tuzagi-erken-fark-etti keles-siyasetini-karistiran-olay ercan-yakut-isyan-etti ak-partililer-susun-ve-beni-dinleyin erdogana-tuzak-kuruyorlar

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan kongre öncesinde Bursaspor başkan adaylarından Emin Adanur'un, kulübe ne getirip götüreceğini kaleme aldı. Gültekin, Adanur'un başkanlığı

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Sedat Peker, iktidar ve muhalefet özelinde Türkiye'nin bayram gündemini yazdı. Gültekin, ayrıca Bursa'da muhalefet partileri il başkanlarının sanal

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de son zamanlarda peş peşe yapılan hatalar ve hataların partiye/Erdoğan'a verdiği zararı köşesine taşıdı. Son olarak Sedat Peker üzerinden

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de, "devamı gelecek" diyerek yayınlanan CHP animasyonun kaldırılmasını, doğru bir karar olarak değerlendirip, "Erdoğan, bu sefer tuzağı

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın gelişmişlikte en son sıralarda yer alan dağ ilçelerinden Keles'te yaşanan siyasi krizi köşesine taşıdı.

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, TDK Başkanı Ercan Yakut'un, Mescid-i Aksa ile ilgili sözlerini ve çağrısını köşesine taşıdı.

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, "AK Parti, eğer isterse kendi tecrübesinden yeni ve daha akılcı/yaratıcı çözümler üretebilir..." dedi. Gültekin, 2023 seçimlerine giden yolda Ak

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na açılan incelemeyi köşesine taşıdı. Gültekin, bu türden hamlelerin Recep Tayyip

emin-adanur-bursaspora-iyi-gelecek

Emin Adanur Bursaspor'a iyi gelecek!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan kongre öncesinde Bursaspor başkan adaylarından Emin Adanur'un, kulübe ne getirip götüreceğini kaleme aldı. Gültekin, Adanur'un başkanlığı kazandığı takdirde sadece kulüp başkanı olmayacağını, aynı zamanda gençlik için de bir başarı idolü olacağını ifade etti.

bayram-gundemi-cok-yogun

Bayram gündemi çok yoğun!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Sedat Peker, iktidar ve muhalefet özelinde Türkiye'nin bayram gündemini yazdı. Gültekin, ayrıca Bursa'da muhalefet partileri il başkanlarının sanal bayramlaşmasını ve alınan kararları köşesine taşıdı.

erdogandan-kurtulmaya-calisiyorlar-

Erdoğan'dan kurtulmaya çalışıyorlar!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de son zamanlarda peş peşe yapılan hatalar ve hataların partiye/Erdoğan'a verdiği zararı köşesine taşıdı. Son olarak Sedat Peker üzerinden yapılmak istenenleri değerlendiren Gültekin, "Erdoğan bu tuzakları görmeli" dedi.

erdogan-bu-sefer-tuzagi-erken-fark-etti

Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de, "devamı gelecek" diyerek yayınlanan CHP animasyonun kaldırılmasını, doğru bir karar olarak değerlendirip, "Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!" dedi.

keles-siyasetini-karistiran-olay

Keles siyasetini karıştıran olay!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın gelişmişlikte en son sıralarda yer alan dağ ilçelerinden Keles'te yaşanan siyasi krizi köşesine taşıdı.

ercan-yakut-isyan-etti

Ercan Yakut isyan etti!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, TDK Başkanı Ercan Yakut'un, Mescid-i Aksa ile ilgili sözlerini ve çağrısını köşesine taşıdı.

ak-partililer-susun-ve-beni-dinleyin

AK Partililer, susun ve beni dinleyin!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, "AK Parti, eğer isterse kendi tecrübesinden yeni ve daha akılcı/yaratıcı çözümler üretebilir..." dedi. Gültekin, 2023 seçimlerine giden yolda Ak Parti'de oluşan sıkıntılar ve çözüm yollarına dikkat çekti.

erdogana-tuzak-kuruyorlar

Erdoğan'a tuzak kuruyorlar!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na açılan incelemeyi köşesine taşıdı. Gültekin, bu türden hamlelerin Recep Tayyip Erdoğan'a, tuzak olduğunu söyledi.

bursaspor-icin-care-emin-adanur

Bursaspor için çare Emin Adanur!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Bursaspor'un son zamanlarda içine düştüğü sıkıntıyı ve çözüm yolunu yazdı. Gültekin, başkanlığa talip olan genç iş insanı Emin Adanur'un, kulübü yeniden ayağa kaldıracağını ve yeşil beyazlı ekibin şampiyonluğa yürüyeceğini ifade etti.

sahi-kimdi-o-belediye-baskani

Sahi, kimdi o belediye başkanı?

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, 15 Temmuz hanin darbe gecesi, FETÖ'den yargılanan Bursa eski valisi Şahabettin Harput'un Bursa'da bir belediye başkanıyla irtibat kurup kurmadığını, kurduysa bu başkanın kim olduğunu sordu?

evet-bunu-bir-ak-partili-de-basarabilir

Evet, bunu bir AK Partili de başarabilir!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Yıldırım Belediyesi'nin hayata geçirdiği "Uyumayan Kütüphane"yi köşesine taşıdı. Baysal, "Sonuç olarak, Yıldırım’da gençlerin okuyacağı yazacağı kültürel merkezler, oturup söyleşecekleri eğlence mekanları oluşturulabilirse Nilüfer’e gitmelerine gerek kalmayacak. Yıldırım gülümseyen bir Nilüfer olacak! Evet, bunu bir AK Partili de başarabilir!" ifadelerini kullandı.

alinur-aktas-yuksel-baysali-sikayet-etti

Alinur Aktaş, Yüksel Baysal'ı şikayet etti!

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş2ın, kendisini şikayet ettiğini yazdı. Baysal, kaleme aldığı, "Başkan Alinur Aktaş beni niçin şikayet etti?" başlıklı yazıda konun içeriğini anlattı.

bursada-gelecekten-istifa-eden-edene

Bursa'da Gelecek'ten istifa eden edene!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Gelecek Partisi Bursa İl Başkanlığı'nda yaşanan istifalar ve sebeplerine dair bir yazı kaleme aldı. Gültekin, istifa eden üyelerin İl Başkanı Alpaslan Yıldız'a yönelttikleri eleştirileri köşesine taşıdı.

utanip-da-istifa-eden-cikmayacak-mi

Utanıp da istifa eden çıkmayacak mı?

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Türkiye'yi sarsan "Gri Pasaport Skandalı"nın Bursa uzantısını kaleme aldı. Bilindiği üzere Bursa'da önce Yıldırım Belediyesi'nde gündeme gelen skandal Büyükşehir Belediyesi'nde patlak verdi. Gültekin, yazısında, bu skandala imza atanlar utanıp istifa etmeyecek mi? diye sordu

gozler-o-daire-baskaninda

Gözler o daire başkanında!

Türkiye gündemine bomba gibi düşen "Gri Pasaport" skandalı ile, belediyeler eliyle yurt dışına insan kaçakçılığı yapıldığı iddia edilmişti. Konu ile ilgili soruşturma başlatılırken Bursa ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat Ağırel, Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Bayhan'ın imzasıyla Bursa'dan yurt dışına çıkarılan kişilerden bazılarının dönmediğini iddia etti..

kabinede-iki-bakan-daha-degisecek

Kabinede iki bakan daha değişecek!

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, kabinede yaşanan değişimlerin henüz sona ermediğini yazdı. Kendisine ulaşan kulis bilgisini köşesinde paylaşan Zeyrek, “Milli Eğitim Bakanı ile Tarım ve Orman Bakanı da değişecek.” bilgisine yer verdi.

ak-partide-atilan-hileli-zar

AK Parti'de atılan hileli zar!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de atılan hileli zarı ve bu zarın Ak Parti'ye olası maliyetini yazdı. Her satırı dikkatlice okunması gereken yazının sonunda Gültekin, Ak Parti'ye bir de çağrıda bulundu.

tokinin-bursaya-ikinci-tokadi-mi

TOKİ’nin Bursa'ya ikinci tokadı mı?

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, TOKİ, Doğanbey'den sonra Yunuseli Havaalanı'nın da bir ranta kurban edilmemesi noktasında yeni bir uyarıda daha bulundu.

icinde-omer-gecen-bir-yazi

İçinde Ömer geçen bir yazı!

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, siyaseti ve çağlar aşan devlet yönetme biçimiyle müstesna bir yere sahip olan Hz. Ömer'in, en çok hadis nakletmekle ünlenen Ebu Hureyre'ye Bahreyn Valiliği'ni nasıl teklif ettiğini ve şartını yazdı.

incenin-partisine-kimler-katildi

İnce'nin partisine kimler katıldı?

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Muharrem İnce'nin kuracağı partiye Bursa'dan yeni katılımları ve ayrılanları köşesine taşıdı. İnce'nin, Memleket Hareketi'nden son kulisler Baysal'ın yazısında...