ROTA BURSA

Ak Parti Bursa'da yaklaşan büyük mat!

16 Nisan 2021 Cuma 01:21

ak-parti-bursada-yaklasan-buyuk-mat

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de oynanan satranç oyunu ve yaklaşmakta olan büyük "mat" köşesine taşıdı.

 İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI

 

Ayhan Salman, görevi bıraktı ve yerine Davut Gürkan getirildi. Davut Gürkan'ın gelişiyle, kapalı devre siyaset sona erdi. AK Parti'nin tıkalı damarları açılmaya ve parti yüzünü yeniden topluma çevirmeye çalışıyordu ki; bütün Bursa'nın istememesine rağmen Ayhan Salman'ın partinin en üst karar organı MKYK'ya girmesi herkeste şaşkınlık yarattı.
 
AK Parti kulisleri,
Bu hamlenin çözümünü ise şu şekilde yapıyor: "Efkan Ala, Hakan Çavuşoğlu'nu tamamen devre dışı bırakmak için Ayhan Salman'ı MKYK'ya aldırdı." Bu gerçekten böyle midir değil midir bilemem. Fakat görünen tablo hiç de iç açıcı değil. Zira İl Başkanı Davut Gürkan fakat hemen bütün teşkilat yapısı Ayhan Salman'ın eseri. Dolayısıyla Ayhan Salman'ın, eş başkan gibi davrandığı algısı var. Yani, bir çift başlılık algısı sinmiş partililerin üzerine.

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Emin Adanur Bursaspor'a iyi gelecek!

emin-adanur-bursaspora-iyi-gelecek enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan kongre öncesinde Bursaspor başkan adaylarından Emin Adanur'un, kulübe ne getirip götüreceğini kaleme aldı. Gültekin, Adanur'un başkanlığı kazandığı

Bayram gündemi çok yoğun!

bayram-gundemi-cok-yogun enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Sedat Peker, iktidar ve muhalefet özelinde Türkiye'nin bayram gündemini yazdı. Gültekin, ayrıca Bursa'da muhalefet partileri il başkanlarının sanal bayramlaşmasını ve

Erdoğan'dan kurtulmaya çalışıyorlar!

erdogandan-kurtulmaya-calisiyorlar- enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de son zamanlarda peş peşe yapılan hatalar ve hataların partiye/Erdoğan'a verdiği zararı köşesine taşıdı. Son olarak Sedat Peker üzerinden yapılmak

Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!

erdogan-bu-sefer-tuzagi-erken-fark-etti enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de, "devamı gelecek" diyerek yayınlanan CHP animasyonun kaldırılmasını, doğru bir karar olarak değerlendirip, "Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!" dedi.

Keles siyasetini karıştıran olay!

keles-siyasetini-karistiran-olay enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın gelişmişlikte en son sıralarda yer alan dağ ilçelerinden Keles'te yaşanan siyasi krizi köşesine taşıdı.

Ercan Yakut isyan etti!

ercan-yakut-isyan-etti enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, TDK Başkanı Ercan Yakut'un, Mescid-i Aksa ile ilgili sözlerini ve çağrısını köşesine taşıdı.