ROTA BURSA

Bugün günlerden yine Yıldırım!

17 Nisan 2021 Cumartesi 17:29

bugun-gunlerden-yine-yildirim

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Malatya Yeşilyurt Belediyesi'nde patlak veren ve ucu Yıldırım Belediyesi'ne de dayanan "Almanya'ya adam kaçırma" yöntemiyle ilgili dikkat çeken bir yazı ve belgeler paylaştı.

 İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI

Şeytanın bile
Aklına gelmeyecek yöntem şu: Önce kaçırılacak kişiler, seçilen STK'ya üye yapılıyor. Sonra "Çevreye duyarlı bireyler yetiştirme " diye uydurulan bir proje kapsamında Almanya'da belirlenen bir isim/şirket tüm masrafları karşılama vaadiyle bu kişileri davet ediyor. Böyle bir projenin gerçekleşebilmesi için yasa gereği kamunun yanında bir de sivil toplum örgütü olması gerekiyor. Buna sebep, seçilen STK, belediyeye müracaat ediyor. Belediye meclisi karar alıyor ve belediye marifetiyle seçilen kişilere gri pasaport temin ediliyor. Son aşamada ilgili kişiler Almanya'ya götürülüyor. Tabii bir daha geri gelmiyorlar.
 
Malatya'daki skandalda,
Yeşilyurt Belediyesi'nin yanına, Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği dahil ediliyor. İşin Bursa ayağı ise daha da karmaşık aslında. Bursa'da ise Yıldırım Belediyesi'nin yanında, Kısa adı BİNDER olan Bingöllüler Yardımlaşma Dayanışma Derneği eklenmek isteniyor. İsteniyor diyorum, çünkü derneğin belediyeye böyle bir talebi yok. Almanya'da bütün masrafları çekmeyi vaat eden Ali İhsan Topçular isimli şahsın davet yazısı ile konu belediye meclis gündemine alınıyor. Fakat burada merak edilen şey, bu Ali İhsan Topçular'ın davet yazısını kimler belediyeye getirdi, işin takibini kimler yaptı?

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Emin Adanur Bursaspor'a iyi gelecek!

emin-adanur-bursaspora-iyi-gelecek enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan kongre öncesinde Bursaspor başkan adaylarından Emin Adanur'un, kulübe ne getirip götüreceğini kaleme aldı. Gültekin, Adanur'un başkanlığı kazandığı

Bayram gündemi çok yoğun!

bayram-gundemi-cok-yogun enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Sedat Peker, iktidar ve muhalefet özelinde Türkiye'nin bayram gündemini yazdı. Gültekin, ayrıca Bursa'da muhalefet partileri il başkanlarının sanal bayramlaşmasını ve

Erdoğan'dan kurtulmaya çalışıyorlar!

erdogandan-kurtulmaya-calisiyorlar- enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de son zamanlarda peş peşe yapılan hatalar ve hataların partiye/Erdoğan'a verdiği zararı köşesine taşıdı. Son olarak Sedat Peker üzerinden yapılmak

Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!

erdogan-bu-sefer-tuzagi-erken-fark-etti enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de, "devamı gelecek" diyerek yayınlanan CHP animasyonun kaldırılmasını, doğru bir karar olarak değerlendirip, "Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!" dedi.

Keles siyasetini karıştıran olay!

keles-siyasetini-karistiran-olay enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın gelişmişlikte en son sıralarda yer alan dağ ilçelerinden Keles'te yaşanan siyasi krizi köşesine taşıdı.

Ercan Yakut isyan etti!

ercan-yakut-isyan-etti enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, TDK Başkanı Ercan Yakut'un, Mescid-i Aksa ile ilgili sözlerini ve çağrısını köşesine taşıdı.