ROTA BURSA

Yıldırım'da Fransız mezarlığı!

16 Nisan 2021 Cuma 00:56

yildirimda-fransiz-mezarligi

enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın tarihine ayna tutmaya devam ediyor. Baysal, Yıldırım'daki kimsenin bilmediği Fransız mezarlığını ve Yıldırım'ın terk edilmiş tarihini köşesine taşıdı ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'a bir çağrı yaptı.

 İŞTE BAYSAL'IN O YAZISI

 

Yıldırım-Mollarap’ta oturan, üç yarım yüzyılı doldurmuş, tarih dedektifi bir gönüllü…

1989-94 yılları arasında CHP’den Yıldırım Belediye Meclis üyeliği de yapmış tarih sevdalısı bir Yıldırımlı…
 

****

 
Geçtiğimiz günlerde aradı, birlikte Yıldırım’ın bir bölümünde tarih turu attık.

Çok şey öğrendim Ayşe Yandayan’dan…

Yıldırım’da bir Fransız mezarlığı olduğunu ilk kez Gazeteci Bülent Civanoğlu’ndan duymuştum; Yandayan bizzat götürüp yerini gösterdi.

Teleferik-Teferrüç arasında Zeyniler’e doğru çıkarken sola girdik ve bir parkın içinde mezarları gördük.

Bursa’nın tarih zenginliğine bir kez daha tanıklık ettik

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Emin Adanur Bursaspor'a iyi gelecek!

emin-adanur-bursaspora-iyi-gelecek enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, yaklaşan kongre öncesinde Bursaspor başkan adaylarından Emin Adanur'un, kulübe ne getirip götüreceğini kaleme aldı. Gültekin, Adanur'un başkanlığı kazandığı

Bayram gündemi çok yoğun!

bayram-gundemi-cok-yogun enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Sedat Peker, iktidar ve muhalefet özelinde Türkiye'nin bayram gündemini yazdı. Gültekin, ayrıca Bursa'da muhalefet partileri il başkanlarının sanal bayramlaşmasını ve

Erdoğan'dan kurtulmaya çalışıyorlar!

erdogandan-kurtulmaya-calisiyorlar- enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de son zamanlarda peş peşe yapılan hatalar ve hataların partiye/Erdoğan'a verdiği zararı köşesine taşıdı. Son olarak Sedat Peker üzerinden yapılmak

Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!

erdogan-bu-sefer-tuzagi-erken-fark-etti enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Ak Parti'de, "devamı gelecek" diyerek yayınlanan CHP animasyonun kaldırılmasını, doğru bir karar olarak değerlendirip, "Erdoğan, bu sefer tuzağı erken fark etti!" dedi.

Keles siyasetini karıştıran olay!

keles-siyasetini-karistiran-olay enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Bursa'nın gelişmişlikte en son sıralarda yer alan dağ ilçelerinden Keles'te yaşanan siyasi krizi köşesine taşıdı.

Ercan Yakut isyan etti!

ercan-yakut-isyan-etti enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, TDK Başkanı Ercan Yakut'un, Mescid-i Aksa ile ilgili sözlerini ve çağrısını köşesine taşıdı.