Yok saydıklarınız, gidiş biletiniz olacak!

12 Haziran 2021 Cumartesi 23:38

yok-saydiklariniz-gidis-biletiniz-olacak

enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Alinur Aktaş'ın, bugüne kadar kahraman olamadığını fakat Yunuseli hamlesiyle bu adımı atabileceği fikrine okurların da destek verdiğini yazdı. Gültekin, ayrıca, "yok saydıklarınız gidiş biletiniz olacak" uyarısında da bulundu.

İŞTE GÜLTEKİN'İN O YAZISI!

Dünkü yazımdan mütevellit
Arayan soran hemen herkes, Mustafa Bozbey'le olan hatıra mı da anlatmamı istiyorlar. Üç beş dosta şifahen bahsettim. Hakkı teslim eden sözlerle hayretlerini gizleyemediler. Uygun zamanda onu da paylaşırım elbette.
 
Fakat
O değil de, dün, 
"Ben 'Kahraman Ol' dedim" başlıklı yazıda resmettiğim, Alinur Aktaş'ın, bugüne kadar kahraman olmayı başaramadığı ancak Yunuseli hamlesiyle kahramanlığa adım atabileceği fikrimin hiçbir okurumu şaşırtmadığını ve taraflı tarafsız herkesin katıldığını söylemem gerekiyor.
 
Ve bununla birlikte,
Bir şeyi daha eklemem gerekiyor. Yine, o okurlarım,  Yüksel Baysal'ın, Yunuseli konusunda ısrarla altını çizdiği, "ölüm gösterilip sıtmaya razı edilmek" istendiği fikrine de hararetle katılıyorlar. Dahası, çoğu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy veren bu okurlar, Bursa'ya kaybettiren Alinur Aktaş'ın eliyle AK Parti'nin Bursa'yı da kaybedeceğini ısrarla söylüyorlar.
 
Bu mini yoklama bile,
Bursa'da seçimin hangi minval üzere yürüyeceğinin açık ipuçlarını vermiyor mu? Pekala veriyor. Fakat yazarıyla konuş(a)masa da yazısıyla konuşmayı bilen ortalama bir okurun bile hemen anlayabileceği basit gerçeği görmekte zorlanan akıldanelerin aklı bunu almıyorsa suçu ne bende arayın ne de seçmende...
  
Öyle ki;
Alabildiğine gönül kırıldığı halde adına, "gönül belediyeciliği" denilen düşünceyle seçmen tavlamanın eskisi kadar mümkün olmadığına dair dünkü ve daha önceki, içine bol acı katılmış ekmek arası lezzet kıvamındaki "Çırpınış" satırlarımın anlamı daha geniş bir bakış açısıyla okunabilse(ydi) kesinlikle daha akılcı bir cömertliğin eşiğine ayak basmak mümkün olurdu diye düşünüyorum.
 
Ne yazık ki;
Bursa'da, iktidar muhitleri bu eşiğe ince bir zevkle basmayı ve  2023'e doğru yükselen merdivenin basamaklarını yormadan ve yorulmadan çıkmayı beceremiyorlar.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Baysal'ın annesi Covid oldu!

baysalin-annesi-covid-oldu enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, annesinin Covid-19'a yakalandığını yazıp, aşının önemine dikkat çekti.

Davutoğlu'na entelektüel eleştiri!

davutogluna-entelektuel-elestiri enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu'nun, göçmen sorununu, "millet vicdanı, devlet aklı" ile çözüleceğini açıklaması üzerine vatandaşın, "devletken aklı

İsmail Hoca, Alinur Aktaş'ı fena haşladı!

ismail-hoca-alinur-aktasi-fena-hasladi enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu'nun, Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Bursaspor arasındaki stat gerginliği hakkındaki açıklamalarını köşesine taşıdı.

DEVA Partisi’nde Osmangazi krizi!

deva-partisinde-osmangazi-krizi enBursa.com Yazarı Yüksel Baysal, Deva Partisi Bursa'da yaşanan büyük istifa haberini yazdı. Baysal, Deva Partisi Bursa'da meydana gelen siyasi çalkantıları köşesine taşıdı.

Ezber bozan sözler!

ezber-bozan-sozler enBursa.com Yazarı Mustafa Gültekin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, kabul edildiği sürecin yakıcı zorluğundan mütevellit üzerinde gerektiği kadar kafa yorulmadığı için anlamını bulamadığını

Erdoğan: Basın inayete muhtaç hale geldi!

erdogan-basin-inayete-muhtac-hale-geldi Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Genel Başkanı İbrahim Erdoğan, basında sansürün kaldırılışının 113.Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Basın, sansürden daha vahim olan ‘asıl işlevini