ROTA BURSA
obezite-derecesi-nasil-hesaplanir bayramda-beslenmeye-dikkat aktas-taburcu-oldu ramazanda-bu-soruna-dikkat pandemi-ile-mucadele-icin-ozel-ekip alinur-aktas-koronaya-yakalandi ramazanda-nasil-beslenelim giyasettin-bingol-koronaviruse-yakalandi

Özel Medicabil Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Özgüç, obezitenin ülkemiz için ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini ve kadınlarda yüzde 15, erkeklerde de yüzde

Ramazan Bayramı’nı bu sene de Covid-19 salgını nedeniyle evlerde geçirsek de uzmanlar, ramazan ayı sonrası kişilerin daha hızlı kilo aldıklarına dikkat çekerek, bayramda evde olsak da

Korona virüse yakalanan ve 14 gündür hastanede tedavi gören Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taburcu olduğunu duyurdu.

Lifli gıdaların dişler üzerinde ve ağız dokularında temizliğe katkı sağladığını belirten Periodontoloji Uzmanı Dt. Halil Çelik, “Elma, armut gibi katı meyvelerin ısırılarak

Türkiye’de korona virüs vakasının görüldüğü ilk günden itibaren salgının yayılmaması için olağanüstü bir çaba ortaya koyan Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanında

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş koronavirüse yakalandı.

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyetisyeni Begüm Tuna pandemi döneminde ramazan beslenmesi ile ilgili ipuçları verdi. Diyetisyen Tuna, “Oruç tutarak dengeli beslenebilir, iftar

Sınav Okulları'nın kurucusu olan Bursalı iş insanı Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı.

obezite-derecesi-nasil-hesaplanir

Obezite derecesi nasıl hesaplanır?

Özel Medicabil Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Özgüç, obezitenin ülkemiz için ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini ve kadınlarda yüzde 15, erkeklerde de yüzde 10 sıklıkla görüldüğünü söyledi.

bayramda-beslenmeye-dikkat

Bayramda beslenmeye dikkat!

Ramazan Bayramı’nı bu sene de Covid-19 salgını nedeniyle evlerde geçirsek de uzmanlar, ramazan ayı sonrası kişilerin daha hızlı kilo aldıklarına dikkat çekerek, bayramda evde olsak da beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğinin altını çizdiler.

aktas-taburcu-oldu

Aktaş taburcu oldu!

Korona virüse yakalanan ve 14 gündür hastanede tedavi gören Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taburcu olduğunu duyurdu.

ramazanda-bu-soruna-dikkat

Ramazan'da bu soruna dikkat!

Lifli gıdaların dişler üzerinde ve ağız dokularında temizliğe katkı sağladığını belirten Periodontoloji Uzmanı Dt. Halil Çelik, “Elma, armut gibi katı meyvelerin ısırılarak yenilmesi, diş sağlığı açısından faydalı ve ağız kokusunu azaltmada da yardımcı olur” dedi.

pandemi-ile-mucadele-icin-ozel-ekip

Pandemi İle Mücadele İçin Özel Ekip

Türkiye’de korona virüs vakasının görüldüğü ilk günden itibaren salgının yayılmaması için olağanüstü bir çaba ortaya koyan Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanında aralıksız dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

alinur-aktas-koronaya-yakalandi

Alinur Aktaş koronaya yakalandı!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş koronavirüse yakalandı.

ramazanda-nasil-beslenelim

Ramazanda nasıl beslenelim?

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyetisyeni Begüm Tuna pandemi döneminde ramazan beslenmesi ile ilgili ipuçları verdi. Diyetisyen Tuna, “Oruç tutarak dengeli beslenebilir, iftar sonrası bağışıklığınızı desteklemek adına C ve D vitamini desteklerinizi de alarak, hem oruç tutup hem de koronavirüsten korunmaya devam edebilirsiniz” dedi.

giyasettin-bingol-koronaviruse-yakalandi

Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı!

Sınav Okulları'nın kurucusu olan Bursalı iş insanı Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı.

beyni-on-yil-erken-yaslandiriyor

Beyni on yıl erken yaşlandırıyor!

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Engin, Beden ağırlığı ve beyin yaşlanması arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Engin, kilolu insanlarda yaklaşık 10 yıl daha erken beyin yaşlanması görüldüğünü söyledi.

56-saatlik-kisitlama-basladi

56 saatlik kısıtlama başladı!

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. Kısıtlama, pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

begum-tunadan-onemli-aciklamalar

Begüm Tuna'dan önemli açıklamalar

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyet ve Beslenme Uzmanı Begüm Tuna, metabolizmayı hızlandırmak için düzenli egzersizin yanı sıra, bazı gıdaların da önemli olduğunu söyledi.

koronavirus-ile-bir-yildir-etkin-mucadele

Koronavirüs ile bir yıldır etkin mücadele!

Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinin üzerinden tam bir yıl geçerken, bu süre içinde tüm yurtta olduğu gibi Osmangazi Belediyesi de küresel salgınla her alanda etkin bir mücadele ortaya koydu.

bursa-hayat-hastanesi-43-yasinda

Bursa Hayat Hastanesi 43 yaşında!

Bursa’da 1978 yılında hizmet vermeye başlayan Hayat Sağlık Grubu, 43. yılını kutluyor.

bakan-kocadan-heyecanlandiran-paylasim

Bakan Koca'dan heyecanlandıran paylaşım!

Bakan Koca'nın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrasında 1 Mart'ta başlayacağını açıkladığı 'kademeli normalleşme'ye ilişkin paylaştığı tweeti heyecanlandırdı. Bakan Koca, '1 Mart itibariyle süreç belirlenen kriterler çerçevesinde dört risk seviyesinde başlayacak' dedi.

saglik-mudurlugunden-asi-aciklamasi

Sağlık Müdürlüğü'nden aşı açıklaması!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, sırası gelen vatandaşların koronavirüs aşısını il genelinde bulunan tüm kamu, üniversite ve özel hastanelerde yaptırabileceklerini belirtti.

prof-sevinirden-onemli-aciklama

Prof. Sevinir'den önemli açıklama!

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Onkolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Betül Sevinir, alınacak basit önlemler sayesinde kanser vakalarının en az üçte birini önlemenin mümkün olduğunu söyledi.

genclere-onemli-uyari

Gençlere önemli uyarı!

Genç nüfusun kurallara uymasının Covid-19 pandemisinin kontrolü açısından çok önemli olduğunu belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, “En ufak tedbirsizlik tabloyu tersine çevirebilir. Bu konuda gençlerimize büyük görevler düşüyor” dedi.

bursada-ilk-gun-10-bin-asi

Bursa'da ilk gün 10 bin aşı...

Bursa’da koronavirüs aşılama çalışmalarının ilk gününde 10 binin üzerinde sağlık çalışanına aşı yapıldı.

sehir-hastanesi-asilamaya-hazir

Şehir Hastanesi aşılamaya hazır!

Bursa’daki kamu hastanelerinde Çin’den gelen koronavirüs aşısı için aşı uygulama odaları oluşturuldu.

ruh-sagliginizi-ihmal-etmeyin

Ruh sağlığınızı ihmal etmeyin!

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog İrem Akar, Covid-19 pandemisinin insan psikoloji üzerinde meydana getirdiği olumsuz etkiyle mücadele edebilmek için yapılması gerekenlerle ilgili önerilerde bulundu.