bakan-kocadan-esneklik-uyarisi melike-baysaldan-dikkat-ceken-aciklama yavuzyilmazdan-bayram-uyarisi dorukta-yangin-tatbikati iste-yerli-asinin-adi bobrek-tasina-dikkat kisitlamalar-basladi obezite-derecesi-nasil-hesaplanir

Sağlık Bakanı Koca, bugün 11 binin üzerinde açıklanan vaka sayısını hatırlatarak, "Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve ilk doz aşımızı hemen yaptırmalıyız" dedi.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Bursa Veteriner Hekimleri Odası Gıda ve Veteriner Hekimliği Halk Sağlığı Komisyonu'ndan dikkat çeken açıklama ve uyarı geldi. Komisyon adına

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Kurban Bayramı’nda sağlıklı beslenme ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı başarıyla sonuçlandı.

Faz 3 çalışması başlayan yerli aşının adı TURKOVAC olarak belirlendi.

Doruk Yıldırım Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Türker, insan hayatında yaşanabilecek en şiddetli ağrıların sebebi olan böbrek taşlarının zamanında tedavi edilmediği

Kovid-19'la mücadele tedbirleri kapsamında 24 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

Özel Medicabil Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Özgüç, obezitenin ülkemiz için ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini ve kadınlarda yüzde 15, erkeklerde de yüzde

bakan-kocadan-esneklik-uyarisi

Bakan Koca'dan esneklik uyarısı!

Sağlık Bakanı Koca, bugün 11 binin üzerinde açıklanan vaka sayısını hatırlatarak, "Esneklikten sıkı tedbire dönmeli ve ilk doz aşımızı hemen yaptırmalıyız" dedi.

melike-baysaldan-dikkat-ceken-aciklama

Melike Baysal'dan dikkat çeken açıklama!

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, Bursa Veteriner Hekimleri Odası Gıda ve Veteriner Hekimliği Halk Sağlığı Komisyonu'ndan dikkat çeken açıklama ve uyarı geldi. Komisyon adına açıklama yapan Melike Baysal, "gıda kaynaklı zoonozlar (hayvan-insan geçişli hastalıklar) nedeniyle halk sağlığının gözetilmesini gerektiren bir süreç" olduğunu söyledi.

yavuzyilmazdan-bayram-uyarisi

Yavuzyılmaz'dan bayram uyarısı!

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Kurban Bayramı’nda sağlıklı beslenme ile ilgili vatandaşlara uyarılarda bulundu.

dorukta-yangin-tatbikati

Doruk'ta yangın tatbikatı!

Özel Doruk Yıldırım Hastanesi’nde gerçekleştirilen yangın tatbikatı başarıyla sonuçlandı.

iste-yerli-asinin-adi

İşte yerli aşının adı!

Faz 3 çalışması başlayan yerli aşının adı TURKOVAC olarak belirlendi.

bobrek-tasina-dikkat

Böbrek taşına dikkat!

Doruk Yıldırım Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Türker, insan hayatında yaşanabilecek en şiddetli ağrıların sebebi olan böbrek taşlarının zamanında tedavi edilmediği takdirde kalıcı böbrek hasarlarına yol açabileceğini söyledi.

kisitlamalar-basladi

Kısıtlamalar başladı!

Kovid-19'la mücadele tedbirleri kapsamında 24 Mayıs Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı.

obezite-derecesi-nasil-hesaplanir

Obezite derecesi nasıl hesaplanır?

Özel Medicabil Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Halil Özgüç, obezitenin ülkemiz için ciddi bir halk sağlığı sorunu haline geldiğini ve kadınlarda yüzde 15, erkeklerde de yüzde 10 sıklıkla görüldüğünü söyledi.

bayramda-beslenmeye-dikkat

Bayramda beslenmeye dikkat!

Ramazan Bayramı’nı bu sene de Covid-19 salgını nedeniyle evlerde geçirsek de uzmanlar, ramazan ayı sonrası kişilerin daha hızlı kilo aldıklarına dikkat çekerek, bayramda evde olsak da beslenmemize dikkat etmemiz gerektiğinin altını çizdiler.

aktas-taburcu-oldu

Aktaş taburcu oldu!

Korona virüse yakalanan ve 14 gündür hastanede tedavi gören Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla taburcu olduğunu duyurdu.

ramazanda-bu-soruna-dikkat

Ramazan'da bu soruna dikkat!

Lifli gıdaların dişler üzerinde ve ağız dokularında temizliğe katkı sağladığını belirten Periodontoloji Uzmanı Dt. Halil Çelik, “Elma, armut gibi katı meyvelerin ısırılarak yenilmesi, diş sağlığı açısından faydalı ve ağız kokusunu azaltmada da yardımcı olur” dedi.

pandemi-ile-mucadele-icin-ozel-ekip

Pandemi İle Mücadele İçin Özel Ekip

Türkiye’de korona virüs vakasının görüldüğü ilk günden itibaren salgının yayılmaması için olağanüstü bir çaba ortaya koyan Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanında aralıksız dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor.

alinur-aktas-koronaya-yakalandi

Alinur Aktaş koronaya yakalandı!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş koronavirüse yakalandı.

ramazanda-nasil-beslenelim

Ramazanda nasıl beslenelim?

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyetisyeni Begüm Tuna pandemi döneminde ramazan beslenmesi ile ilgili ipuçları verdi. Diyetisyen Tuna, “Oruç tutarak dengeli beslenebilir, iftar sonrası bağışıklığınızı desteklemek adına C ve D vitamini desteklerinizi de alarak, hem oruç tutup hem de koronavirüsten korunmaya devam edebilirsiniz” dedi.

giyasettin-bingol-koronaviruse-yakalandi

Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı!

Sınav Okulları'nın kurucusu olan Bursalı iş insanı Gıyasettin Bingöl koronavirüse yakalandı.

beyni-on-yil-erken-yaslandiriyor

Beyni on yıl erken yaşlandırıyor!

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Engin, Beden ağırlığı ve beyin yaşlanması arasındaki ilişkiyi değerlendirdi. Engin, kilolu insanlarda yaklaşık 10 yıl daha erken beyin yaşlanması görüldüğünü söyledi.

56-saatlik-kisitlama-basladi

56 saatlik kısıtlama başladı!

Yeni tip korona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması saat 21.00 itibarıyla başladı. Kısıtlama, pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

begum-tunadan-onemli-aciklamalar

Begüm Tuna'dan önemli açıklamalar

Doruk Sağlık Grubu Yıldırım Hastanesi Diyet ve Beslenme Uzmanı Begüm Tuna, metabolizmayı hızlandırmak için düzenli egzersizin yanı sıra, bazı gıdaların da önemli olduğunu söyledi.

koronavirus-ile-bir-yildir-etkin-mucadele

Koronavirüs ile bir yıldır etkin mücadele!

Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının tespit edilmesinin üzerinden tam bir yıl geçerken, bu süre içinde tüm yurtta olduğu gibi Osmangazi Belediyesi de küresel salgınla her alanda etkin bir mücadele ortaya koydu.

bursa-hayat-hastanesi-43-yasinda

Bursa Hayat Hastanesi 43 yaşında!

Bursa’da 1978 yılında hizmet vermeye başlayan Hayat Sağlık Grubu, 43. yılını kutluyor.