19 Haziran 2021 Cumartesi
ROTA BURSA

Tatlıoğlu'ndan çok sert açıklama!

04 Haziran 2021 Cuma 23:23

tatlioglundan-cok-sert-aciklama

İYİ Parti Ekonomi Kurmayları, Bursa'ya adeta çıkarma yaptı. Ekonominin fotoğrafını çekmek ve çözüm önerilerini anlatmak için Bursa'ya gelen İYİ Parti Meclis Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ile Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Kamil Erozan, Erhan Usta ve Prof. Ümit Özlale, iş dünyası ve esnaf temsilcileriyle görüştü, vatandaşın nabzını tuttu.

Türkiye’nin en acil ihtiyacı tarafsız bir cumhurbaşkanıdır. Siyasal iklimin değişmesini talep etmekteyiz."

"MARMARA DENİZİ VE MÜSİLAJ ANA GÜNDEMLERİMİZDEN BİRİ"

"Türkiye'yi yönetenlerin yaptıkları şey zoom üzerinden toplanmak. Biz İYİ Parti olarak Marmara Denizi çevresi için çok uzun süredir çalışıyoruz. Nasıl hızlı bir Türkiye inşa ederiz gayretiyle çalışan İYİ Parti'nin ana gündemlerinden biri bu."

"TÜRKİYE'NİN EN ZOR ULAŞILAN ŞEHRİ BURSA"

"Güzel Bursa'mız maalesef Türkiye’nin en zor ulaşılan şehri. İçinde de en zor hareket edilen şehri ve en pahalı şehri. Sahipsiz bir şehri. Bursa 20 yıldır kısmen 2004-2009 hariç sahipsiz ve vizyonsuz. Sivaslılar hemşerimiz Bursa’da tren olursa trene binecek. Bursa’ya gelme için Eskişehir’de aktarma olacak. Bursa’ya vaat edilen bu. Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 2. şehrinin olduğu limana bir tane ray yok."

"DÜNYANIN EN KÖTÜ PROJESİ T2"

"21. yüzyılda şehir içinde rayları yolun üzerine döşeyen tek şehir Bursa. Billboardlarda şampiyonluk var. Billboard belediyeciliğinin nasıl yapıldığının gösterimidir Bursa. Dünyanın en kötü filminin dünyayı kurtaran adam filmi olduğunu söylerler. Dünyanın en kötü projesi de T2 projesidir. Ulaşımı kendinden daha pahalı bir hastane de Bursa’da. Hastane yapıyoruz. Oraya ulaşım için yaptığımız yol oradan daha pahalı. Yaptığınız yol 1 milyar 900 milyon dolar."

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın konuşmasından öne çıkanlar ise şöyle:

"DÜNYANIN TERSİNE YÜKSEK ENFLASYONLA UĞRAŞIYORUZ"

"Türkiye’nin makro ekonomisine baktığımız zaman; Dünya bir enflasyonsuzluk çekerken biz yüksek enflasyonla uğraşıyoruz. Dünyanın en fazla faizini veren ülkeyiz. Büyüme çok dalgalı. Son 3 yılda büyüme yüzdesi 1,8. Türkiye büyüyemiyor. 128 milyon dolar diye sembolleşen rezervler eksiye düştü. Bütçe açığı olarak baktığımızda bu açıklarımız çok yüksek. Pandemide yardım etmememize rağmen bütçe açığımız yüksek. Türkiye’nin bir ekonomi politikası yok."

"CUMHURBAŞKANI KONUŞTU, KUR FIRLADI"

"Cumhurbaşkanının en son  açıklamasından bu yana dolar kuru arttı. Temmuz ayında faiz indirimi olacak dedi. Kur fırladı. O cümlenin Türkiye ekonomisine anlık maliyeti budur. Bu cümleler söylenmez. Yargı başına kuma gömmüş hiç bir şey görmüyor."

"YENİ KALKINMA HAMLESİ BU HÜKÜMETLE OLMAZ"

"Savrulan bir ekonomide güven olmaz. Yüzde 7 büyüme rakamı var. Büyümeden yararlananların payı radikal bir şekilde düştü. En fazla dar ve sabit gelirli kesim etkilendi. Millet fakirleşti. Şehirlerden başlayarak Türkiye’de yeni bir kalkınma hamlesi yapılmalı. Bu hükümetle bu olmayacak."

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale'nin öne çıkan mesajları ise şöyleydi:

"BUNUN BİZE MALİYETİ 112 MİLYAR TL"

"21.yüzyılda çoktan aşmamız gereken problemler karşımıza çıkıyor. Cumhurbaşkanı her televizyona çıkıp konuştuğumda TL değer kaybediyor. Bunun bize maliyeti de 112 milyar TL oluyor. Bir daha Cumhurbaşkanını televizyonda izlediğinizde hepinizin ceninden 1300 TL çıkacak."

"BURSA FAKİRLEŞMİŞ DURUMDA"

"Bursa da fakirleşmiş durumda. En büyük problemlerden bir tanesi tarım. Son 15 senede Bursa’da kaybedilen tarım alanı Bartın ve Zonguldak’ın tarım alanına eşit. Bursa’ya çok büyük bir göç var, istihdam sağlanamadığı için Bursa’nın gelirini düşüyor. Bursa giderek yaşanabilir bir kent olmaktan çıkıyor. Oysa burası ticaret ve sanayinin baş şehri. Temel önceliklimiz; Bursa’nın tarım problemini çözüp Bursa’yı Avrupa şehri haline getirip kişi başı milli gelirini yeniden yükseltmek."

İYİ Parti Uluslararası İlişkiler Başkanı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan'ın mesajları ise şöyle:

"Dış politikayı hem AŞ, hem iş, hem tarım, hem turizm olarak tanımlıyorum. Bugün Suudi Arabistan bize ambargo uyguluyor. Otoriter ve totaliter arasında savruluyoruz."

İl binasındaki toplantının ardından İYİ Parti heyeti Bursa programına Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde esnaf ziyareti ile devam etti.


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

İYİ Parti'den kentsel dönüşüm isyanı!

iyi-partiden-kentsel-donusum-isyani İYİ Parti İl ve Yıldırım İlçe Teşkilatı Başkan ve Yöneticileri Yavuz Selim ve Mevlana semtleri başta olmak üzere Ankara Yolu altındaki mahallelere adeta çıkarma yaptı. Vatandaşlara hitabeden İl

Memleket Partisi'nde 22 istifa

memleket-partisinde-22-istifa Muharrem İnce tarafından 17 Mayıs'ta kurulan Memleket Partisi'nde 22 kişi istifa kararı aldı.

AK Parti 3 günlük kampa girecek!

ak-parti-3-gunluk-kampa-girecek AK Parti, Kızılcahamam'da 3 gün sürecek kamp yapacak. Kampta, partiyi 2023 seçimlerine götürecek yeni yol haritası şekillendirilecek. Teşkilatın 2023 projeksiyonunu içerecek rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a

Babacan'dan Erdoğan'a sert sözler!

babacandan-erdogana-sert-sozler DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Ankara’da partisinin 1. Olağan Şereflikoçhisar İlçe Kongresi’nde konuştu. Babacan yaptığı konuşmada sert sözlerle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklendi.

Çarpıcı seçim anketi!

carpici-secim-anketi AREA Anket, Mayıs ayı araştırma sonuçlarını yayınladı. 5 partinin barajı geçtiği ankette; AK Parti yüzde 35, CHP yüzde 23.1, İYİ Parti yüzde 14.1, MHP ve HDP yüzde 10.1 aldı.

Mustafa Bozbey sahaya indi!

mustafa-bozbey-sahaya-indi Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, muhalefet cephesinde erken seçim beklentilerinin giderek arttığı bu dönemde, yeniden sahaya indi.