ROTA BURSA

Türkoğlu: Daha ne bekliyorsunuz?

18 Nisan 2021 Pazar 18:19

turkoglu-daha-ne-bekliyorsunuz

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu Bursa’daki vaka sayılarının rekor kırdığını belirterek yetkililere seslendi:

TAM KAPANMA KARARI İÇİN DAHA NE BEKLİYORSUNUZ?

Pandemi salgınının 3.dalgasında Türkiye’nin Avrupa’da zirveye yerleştiğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, Bursa’da da pik yapan tablonun, iyice vahim bir hal aldığını vurguladı.

Türkoğlu, “Ülke genelinde 60 binin üzerindeki vaka sayıları, Bursa’da da günlük 2 bin 500’ü aştı ve hastaneler alarm vermeye başladı. Üç büyük devlet hastanemizin acilleri, yatış için yer boşalmasını bekleyen hastalar ile dolu. Tam kapanma artık şart oldu” dedi.

KLİNİKLER DOLDU TAŞTI

COVİT-19’da günlük vaka sayılarının önlenemez boyutlara yükseldiğine işaret eden İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, “Her bir hastanemizde her gün yeni pandemi klinikleri açıldığı halde, hastalara yer bulmakta ciddi sıkıntılar yaşandığına yönelik tespit ve duyumlarımız her gün artarak devam ediyor. Son olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren, Osmangazi Metro İstasyonu yanındaki eski Bahar Hastanesi binasının da poliklinik ve normal hasta yatışlarına kapatılıp, tamamen pandemi hastanesi statüsüne çevrildiğini öğrendik. Ama bu bile artan vakalara karşı sadece günlük çözüm üretmiş durumdadır” şeklinde konuştu.

YATAK BULMAK İMKANSIZ

Devlet hastanelerinin yanında, özel hastanelerin durumlarının da farklı olmadığını ifade eden Türkoğlu, “Maalesef bunların hiç birinde yer yok ve onlar da şartlar müsaade ettiği çerçevede yeni pandemi klinikleri açarak hasta kabulüne devam ediyorlar. Ama bu durumda bile yatak bulabilmek, neredeyse deveye hendek atlatmakla eşdeğer” dedi.

Tam kapanma kararı olmadan sorunun kökten çözülemeyeceğini vurgulayan Türkoğlu şunları söyledi:

KISMİ KAPANMA ÇÖZÜM DEĞİL

“Bu vahim tablo karşımızda iken, kağıt üzerinde alınan kısmi kapanmanın sadece esnafı mağdur eden bir durum olduğunu görüyoruz. Bu işin sonunun bu şekilde alınamayacağını aslında karar alıcılar da, biz de, vatandaş da çok İYİ biliyor.

COVİT-19 belasından kurtulmamızın tek çözümü olan aşılama sürecini hızlandıracak ve aşı tedarikinin önünü açacak girişimlerin sağlanmasının yanında, esnaf ile çalışanların mağduriyetini giderecek, vatandaşın yaşam hakkını sağlayacak tedbirler ile tam kapanma için daha ne bekliyoruz.

Türkiye genelinde günlük 60 binin, Bursa’da da 2 bin 500’ün üzerindeki vaka sayılarına daha fazla dayanamaz ve çok daha acı tablolar ile karşı karşıya kalabiliriz.

Bu acı gerçekler ile yüzleşmeden önce karar alıcıları, acil olarak tam kapanma kararını almaya ve insan hayatına sahip çıkmaya davet ediyoruz.”


YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Külünk'ten çok sert tepki!

kulunkten-cok-sert-tepki Tam kapanma sonrası normalleşme takviminin açıklanmasının saatler önceye bırakılması tepkilere neden olmuştu. İçişleri Bakanlığı'nı harekete geçiren tepkiler sonrası yayımlanan genelge de beklentiyi

İYİ Parti'den normalleşme tepkisi!

iyi-partiden-normallesme-tepkisi İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, ‘yeni normalleşme’ iddiasıyla açıklanan İçişleri Bakanlığı genelgesinin, mezarı kazılan esnafın ‘sela’sı anlamına geldiğini vurguladı.

AK Parti Bursa'da büyük buluşma!

ak-parti-bursada-buyuk-bulusma AK Parti Bursa İl Başkanlığı, pandemi ile mücadele kurallarına riayet ederek, Türkiye’nin en büyük online bayramlaşma programına imza attı. Kuruluşundan bu yana hizmet veren her kademeden hizmet

Karamollaoğlu: Şu an gündemde yok!

karamollaoglu-su-an-gundemde-yok "Ben Türkiye’nin o dönemi aştığını, artık İslami inanca sahip olanların bir tahakküm altına sokulmayacağına inanıyorum" diyen Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Millet İttifakı'nın adayının

Çiçek, Peker'in iddiaları için konuştu

cicek-pekerin-iddialari-icin-konustu Adalet Eski Bakanı Cemil Çiçek, organize örgüt lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolarda dile getirdiği iddialarla ilgili konuştu. İddialar için "Binde biri bile doğruysa felaket ve sıkıntıdır"

Bursa'da Kudüs nöbeti!

bursada-kudus-nobeti Siyonist işgalcilerin 7 Mayıs'tan bu yana yoğun bir şekilde Mescid-i Aksa'ya saldırması ve çok sayıda Filistinli Müslümanı şehit etmesi, Türkiye'nin tüm illerinde olduğu gibi Bursa'da da yoğun bir