ROTA BURSA

Başbakan’ın en net mesajı neydi?

Başbakan’ın,
Hafta sonu gerçekleştirdiği Bursa programının yankıları bir süre daha devam edecek gibi görünüyor.

Öyle ki;
Tartışmanın ana konusu ise yerel siyasete dair verilen/verilmeyen mesajlar olacak… Madem günümüzün en yakıcı gündemi bu, o halde Başbakan’ın verdiği en bomba mesajı ben söyleyeyim size…

Durun,
Öyle yağma yok. Madem en net mesajı benden duyacaksınız, öncesinde benim vereceğim birkaç mesaja da tahammül gösterirsiniz artık.

Birinci mesajım:
Bütün ısrara rağmen Recep Altepe’nin böcüğüne bindirilemeyen Başbakan Erdoğan’ın, en kısa zamandaİpekböceği için yeniden Bursa’ya geleceğini adeta koro halinde yayanlar için… “Geçti Bor’un pazarı sür eşeği Niğde’ye…”

İkinci mesajım:
Tarihi eserleri onarmakla övünen Recep Altepe için… Başbakan Erdoğan, Bursa’nın tarihini adeta ders verircesine anlattı ve “Bursa’yı bu özelliğine yeniden kavuşturacağız” dedi değil mi? Peki, Bursa’nın tarihine ve eserlerine bu denli aşina bir Başbakan bir kelime olsun Altepe’den ve eserlerinden neden bahsetmedidersiniz? Demek ki; buna değer bulmadı. Şu halde Başbakan’ın ilgi göstermediği eserleri, Merinos’taBaşbakan konuşurken arkasındaki sinevizyondan geçirerek Başbakan’ı dinleyen insanların gözüne sokmaken hafifinden o dinleyicilere ve Başbakan’a karşı bir nezaketsizliktir…

Üçüncü mesajım:
Protokolde Altepe’nin yerini beğenmeyip, “ayıp edildi” diyenler için… O Altepe ki; “Nagip Vardar vakıası”nın oyun kurucularından birisi olarak Başbakan’a ayıp etmemiş miydi? Ve o Başbakan bunun hesabını sormak adına Nagip Vardar’ı uzağında tutmamış mıydı? (O ibretlik kare fotoğraflara da yansımıştı) Başbakan, Vardar’a karşı takındığı tavrı Altepe’ye de takınarak o olayı unutmadığını ima etmiş olmasın sakın!

Dördüncü mesajım:
Başbakan’ın Bursa ziyaretini bütün ayrıntılarıyla ele aldığım ve kimlerin kazanıp, kimlerin kaybettiğini isim isim yazdığım, “Kazananlar – Kaybedenler” başlıklı yazımda, rotabursa.com’un yeni bir müfettiş dalgasına maruz kalmaması için Bakan Faruk Çelik’e ait bir değerlendirme yapmadığımı düşünen okurlar için… Yoğun istek üzerine sıkı bir Faruk Çelik değerlendirmesi de yapacağımın sözünü buradan veriyorum…

Mısır’daki
Özgürlük direnişçisi kardeşlerim mücadelelerini 4’le sembolize ediyorlar ya; bir bakıma onlara da bir mesaj olması bakımından bugünkü mesajlarımı 4’le sınırlamak istiyorum.

Ve gelelim,
Başta / başlıkta bahsettiğim, Başbakan’ın Bursa’da verdiği en net mesaja… Başbakan Erdoğan, Van’da deprem meydana geldiği dönemde ilin valisi olan Münir Karaloğlu’nun gece gündüz çalıştığını ve bu gayretinin mükâfatı olarak da kendisini Türkiye’nin dördüncü büyük ili olan Bursa Valiliği’ne tayin ettiklerini ifade etti değil mi?

Öyleyse soralım,
Van Valisi’ni, depremdeki gayretinden ötürü Türkiye’nin dördüncü iline atayarak ödüllendiren bir Başbakan,Nagip Vardar siyasi depremine maruz bırakılarak adeta darmadağın edilen bu ili yeniden derleyip toparlamanın yanında, çıtayı sürekli yükselterek birçok ilke imza atan il başkanına ve onun başarısına karşı ilgisiz kalabilir mi?   

  

Mustafa Gültekin’i TWİTTER’dan takip edin
www.twitter.com/seferisair   

  

“KAZANLAR-KAYBEDENLER” BAŞLIKLI YAZIMA BU LİNLTEN ULAŞABİLİRSİNİZ:http://www.rotabursa.com/haber/medya/kazananlar---kaybedenler/3356.html

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR