ROTA BURSA

Şahidiz Ya Rab!

Onca ikaza,
Onca öneriye rağmen başını ellerinin arasına alıp, "ben nerde yanlış yapıyorum" diyerek kendini hesaba çekmeyen ve/veya yanlış yapana hesabını sormayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yönetiliyor olmanın kahredici ızdırabını yaşıyoruz ne yazık ki.

Ve ne yazık ki;
Bu gidişata, "n'oluyoruz" deme ve müdahale etme sorumluluğunda olan İl Başkanı'nın, başka işlerle meşgul olduğuna şahit olup, kısık sesle, "bunlar hak davanın haklı adamlarına haksızlık ediyorlar, şahidiz ya Rab!" diyerek yutkunup yerimize oturuyoruz.

Oturuyoruz çünkü:
Ak Parti'nin, büyük fotoğrafta devrim niteliğindeki hizmetlerine ve o hizmetlerin mimarı Recep Tayyip Erdoğan'a, Ahmet Davutoğlu'na meftun oluşumuzdan mütevellit yereldeki yeteneksiz adamlarına katlanıyoruz.

Kamburumuz çıkıyor,
Belimiz kırılıyor, anamız ağlıyor, feleğimiz şaşıyor ama değil mi ki; büyük fotoğraftaki mesele, "memleket meselesi" şaşmıyoruz bu adamlara oy vermekten de, hamallık etmekten de, katlanmaktan da, sabretmekten de...  

Vebalde miyiz?
Kesinlikle vebaldeyiz. Lakin huzur-u mahşerde, "dünyadaki mazlumların umudu olmuş Recep Tayyip Erdoğan'a, Ahmet Davutoğlu'na zarar gelmesin diye, yaşadığımız şehirde bu adamların hallerine aldırmadık ey Allah'ım!" diyeceğimizden sebep teselli oluyoruz.

Şehrin,
Her sokağına barbarca hücum eden, "dur" diyeni boğmaya kalkan, kural tanımaz, hesap sorulamaz bir adaletsizlik abidesi olmaya aday haldeler.

Dibe vurmuş bir ülkenin
Hemen her sahasında, övülecek/övünülecek işler yapmış Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ahmet Davutoğlu'nun, adeta efsaneleşen "millete hizmet" öyküsünün üzerinde kara bir leke gibi sırıtıyorlar.

Şurası kesin ki;
Bursa ve Ak Parti teşkilatları bu durumu asla ama asla hak etmiyor. Gelecekte, bugünlerin hayırla yad edilmeyeceği ortada. Ötesi, bugün zarardan dönülse bile bu adamların şehirde ve teşkilatlardaki tahribatının tamiri için çok zaman gerekecek.

Ve fakat
Bursa'da , Ak Parti'de söz sahibi olanlar veya Bursa adına, teşkilatlar adına söz söyleme yetkisi bulunanlar alabildiğine bir sükunet içindeler. Bütün mesele gök kubbede hoş bir seda bırakabilmekse eğer;  anlamış değiliz, Mehmet Müezzinoğlu neden susuyor, Efkan Ala neden susuyor, Mustafa Ataş neden susuyor? Son olarak yine söylüyorum. Recep Tayyip Erdoğan'a, Ahmet Davutoğlu'na hürmeten yutkunup yerimize otursak da, Cemalettin Torun yanlış yapıyor. Recep Altepe yanlış yapıyor; şahidiz Ya Rab!   

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR